מסנן אוויר

מערכות סינון אוויר מותקנות במגוון רחב של מבנים, כשמטרתם היא לאפשר כניסה ויציאה של אוויר, והן מתאימות למקומות בהם עובדים הרבה אנשים ויש צורך בתחלופה של אוויר וכן למקומות בהם עובדים עם חומרים שונים, או שנוצרים באוויר ריחות שונים. כך למשל אפשר למצוא מסנני אוויר בבתי חולים, מטבחים של מסעדות, מצבעות רכב, חדרים נקיים, תחנות כוח, מרכזי ספורט, מרכזים מסחריים ועוד.

מסנני אוויר מאפשרים לקלוט חומרים וחלקיקים שונים שנמצאים באוויר ואם הם נשארים זמן רב הם עלולים לגרום נזק הן לסביבה והן לאנשים שנמצאים במקום, לכן חשוב שתהיה מערכת סינון אוויר שתאפשר לקלוט אותם ולנקות את האוויר. כך החדר מתנקה מאותם חלקיקים ומאבק שעלול להפריע.

המסננים מותקנים בחדר על פי צורך, בגדלים שונים במיקומים שיכולים לאפשר להם לעשות עבודה יעילה בצורה אופטימאלית. יש להתקין את המסננים על פי תכנון מוקדם כבר בשלב הראשוני של בניית החדר בו הם אמורים להיות מותקנים. כמובן שבכל מקום יותקן מסנן בגודל ובסוג המתאים. אנחנו יכולים למצוא מסננים עשויים מסיבי זכוכית, מסננים שעשויים מניבי סיבי וכן מסננים שעשויים מכותנה. חשוב שהמסננים לא יהיו דליקים ויוכלו לעמוד גם בתנאי לחות גבוהים. המסננים מגיעים בקפלים שונים וכן כל אחד מהם מגיע בעובי ייחודי שמתאים למקום בו הוא מותקן.