מדריך לבחירת טיפול זוגי מתאים ומוצלח

יום אחד אתם מתעוררים בבוקר, מביטים בצד השני של המיטה ואומרים לעצמכם, ככה זה לא יכול להימשך, אם נמשיך בכיוון הזה, כבר לא נרצה להיות עם מי ששוכב בצד השני של המיטה, והיא תישאר ריקה.

אז עומדות בפניכם שתי אפשרויות מרכזיות – ראשית לנסות להתמודד עם זה הסיטואציה או להתמודד עם זה באמצעות יועצת זוגית בחיפה שתעזור לכם לפתור את כל הבעיות שעומדות בפניכם ולהחזיר שוב את האהבה והתשוקה שהייתה ביניכם בעבר. לא מדובר בדבר פשוט, לא מדובר בהחלטה קלה, הרי אף אחד לא רוצה לדעת שהזוגיות שלו על סף קריסה, אף אחד לא אוהב לשמוע שהוא נכשל באחד הדברים הגדולים והחשובים של חייו. אך אם מסתכלים על זה הפוך, אפשר לקבל מזה הרבה מאוד חיזוקים, הרי אם קיבלנו החלטה שכזו, אנחנו כנראה מספיק חזקים ורציניים בשביל לרצות להצליח ולהציל את מה שקיים, אחרת למה שנעשה זאת? אם תרצו, זה חמישים אחוז מפתרון הבעיה שכולם מדברים עליה.

כיצד מוצאים מטפל זוגי מתאים?

כעת מה שנותר לנו לעשות זה למצוא מטפל זוגי שיכול לעזור לנו. לא מדובר בעניין פשוט אך גם לא מסובך מדי. זה לא פשוט, כי מרביתנו לא נלך לברר אצל חברים או בני משפחה אם יש להם המלצות. אנחנו לא נרצה שמישהו ידע שהמצב אצלנו לא טוב. אז מהיכן נדע אם המטפל בו אנחנו בוחרים הוא טוב או לא טוב? מצד שני, לשמחתנו, לרשותנו עומד האינטרנט, דרכו אנחנו יכולים לקבל אינספור המלצות ועצות כיצד לבחור מטפל זוגי שיתאים לנו.

נתחיל מהבסיס, אנחנו צריכים לבחור מטפל זוגי באזור שלנו, לכן אם אנחנו גרים בצפון הארץ, עלינו לבחור מטפל זוגי בצפון ולא במרכז. למה? כי אז יהיה לנו יותר קל להגיע אליו, לא נצטרך לבלות שעות בכבישים לשם כך ולא נגיע עצבניים לכל פגישה שגם כך בוודאי לא תהיה קלה.

בבסיס אנחנו גם צריכים לזכור, שלכל מטפל זוגי יש גישה טיפולית אחרת, למה זה חשוב? כי אנחנו צריכים למצוא את הטיפול שמתאים לנו ועלינו לזכור שאנחנו צריכים להתאים את עצמנו לטיפול, המטפל לא יתאים את עצמו אלינו. לכן רצוי שנבחר טיפול שידבר אלינו, שיענה על הצרכים שלנו ואנחנו נוכל להיעזר בו באופן מקסימאלי.

כעת אנחנו מגיעים לשאלה כיצד בוחרים מטפל זוגי. אנחנו יכולים להיעזר בפורומים וברשתות חברתיות שונות, תחת שמנו האמיתי או תחת שם בדוי, בשביל לקבל המלצות שונות, אנחנו יכולים גם להשתמש באלפי המאמרים שנמצאים ברשת ומסבירים על טיפול זוגי ומטפלים.

אם אתם מחפשים אופציות פחות חדישות, אפשר לפנות לקופת חולים או לעמותות שונות שמתעסקות בנשוא ולקבל שם המלצות. מה שחשוב הוא שכל החלטה שתחליטו לקבל, תהיו שלמים איתה ותעשו הכל בשביל שהיא תעזור לכם.