הזמנת מנעולן

כמעט ולא תמצאו אדם שלא חלם בלילה שפורצים לדירתו. זהו אחד הפחדים הרציונליים הכי נפוצים אצל בני האדם. לכן אנשים תמיד מקפידים לנעול את הדלת אפילו כשהם יורדים לזרוק את הזבל. אבל לפעמים קורים דברים המובילים לאי נעימויות…

אחד מתרחישים לא נעימים אלו הוא כמובן הינעלות מחוץ לבית. במקרה כזה יש צורך להזמין מנעולן. יחד עם זאת כדאי להקפיד שגם אם אתם יוצאים לזרוק את הזבל, שתמיד תהיה עליכם תעודת זהות כלשהי כי ברוב המקרים המנעולן לא יסכים לתת לכם שירות מבלי שישנה הוכחה שאתם בעלי הבית. מדוע? כדי שפורצים לא יזמינו מנעולנים שיפרצו במקומם לדירות. זה קרה לא אחת. אם אתם מחפשים שיטה איך למנוע את האפשרות להינעל מחוץ לבית –  להלן כמה דרכים.

להשאיר מפתח אצל השכנים

החוכמה היא לא איך להתגבר על צרה, אלא איך לא להיכנס אליה מראש. אחת הפתרונות הטובים וידועים ביותר במקרה זה הוא פשוט להשאיר מפתח אצל השכנים. כך שאין זה משנה אם שכחתם את המפתח בעבודה, איבדתם אותו או שננעלתם מחוץ לבית –  תמיד יהיה מפתח זמין לשימושכם. לאחר שעשיתם בו שימוש, הקפידו להחזיר אותו מיד בתום הפתיחה לשכנים כדי שהוא יהיה זמין לרשותכם בפעם הבאה שתינעלו מחוץ לבית.

למצוא מקום קבוע למפתח בבית

בנוסף לאפשרות להינעל מחוץ לבית ישנה גם את האפשרות להינעל בתוכו גם בגלל שהשאירו אתכם בלי מפתח או כי איבדתם אותו בתוך הבית. אין ספור אנשים אחרו לעבודה מכיוון שהם לא מצאו את המפתח בתוך הבית ונאלצו להזמין מנעולן באופן מיידי.  אז מה עושים כדי למנוע את הצרה? דואגים להניח את המפתח במקום קבוע בבית. למשל סלסילה, מגירה או מתקן תלייה על הקיר. חשוב להפוך זאת להרגל. זה ימנע צרות גדולות.

לתקן מנעול פגום בזמן

המנעולים שנמכרים בישראל הם חזקים ואיכותיים, אבל הם עלולים להתקלקל עקב סיבות שונות. אם פתאום אתם מתקשים לסובב את המפתח בתוך המנעול, או שהוא משמיע קולות חריקה –  כדאי להזמין מנעולן כדי להחליף אותו. אחרת עלול להיווצר מצב של הינעלות בתוך הדירה או מחוצה לה.